Jak wybrać rękawice bokserskie?

box-62867_640

W momencie kiedy decydujemy się na uprawianie sportu, jakim jest boks, to musimy również pomyśleć o kupnie odpowiednich rękawic bokserskich. Jeżeli kupimy nieodpowiednie rękawice bokserskie, to ostatecznie może nam się źle w nich trenować, albo zwyczajnie mogą nas nie ochronić w takim stopniu, w jakim byśmy tego chcieli. Przy wyborze takich rękawic warto więc zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii.

Kształt

 Bardzo ważne przy wyborze rękawic bokserskich jest zwrócenie uwagi na ich kształt. Warto wiedzieć o tym, że rękawice bokserskie charakteryzują się lekko zaokrągloną budową. Jest to bardzo ważne aby o tym wiedzieć, ponieważ na rynku możemy znaleźć również takie rękawice, które są bardziej płaskie. Płaskie rękawice sprawdzają się jednak lepiej do innych sztuk walki. Jeżeli chodzi o boks, to o wiele bardziej opłaca się zakupić standardowe rękawice. Z pewnością sprawdzą się one o wiele lepiej. Są one również bardziej wygodne.

Rozmiar

Bardzo ważne jest również odpowiednie dopasowanie rozmiaru rękawic do naszej dłoni. Nie można zwyczajnie używać rękawic brata, ojca, wujka czy jeszcze kogoś innego, jeżeli osoby takie mają mniejszą lub większą dłoń od nas. Jeżeli kupimy zbyt małe rękawice, to zwyczajnie ręka nam się w nie nie zmieści. Jeżeli jednak kupimy zbyt duże rękawice bokserskie, to ostatecznie będą one nam spadały z rąk, co może dla nas być niebezpieczne podczas treningów i podczas walk. Warto szczególnie zwrócić na to uwagę.

Typ

 Warto wiedzieć o tym, że na rynku są dostępne dwa typy rękawic bokserskich. Jedne są zapinane na rzepy a inne sznurowane. Oczywiście, te sznurowane są o wiele lepsze, ponieważ znacznie usztywniają naszą rękę. Tak więc nie ma możliwości, aby wysunęła nam się z rękawic. Warto jednak pamiętać o tym, że do założenia takich rękawic potrzebujemy drugiej osoby a nie zawsze taka z nami jest. Dlatego też warto zawsze mieć dwa typy takich rękawic. Rękawice na rzepy powinno się stosować podczas treningów, ale już w walkach powinniśmy mieć profesjonalne, wiązane rękawice. Na ringu z pewnością będzie ktoś, kto będzie mógł nam pomóc z włożeniem takich rękawic.

Materiał

 Jeżeli stawiamy na to aby nie wymieniać przez najbliższy czas naszych rękawic, to warto kupić droższe ze skóry naturalnej. Są one o wiele bardziej wytrzymałe, niż te ze skóry syntetycznej. Są one jednak o wiele droższe. Mimo, że te ze skóry syntetycznej nie wytrzymają z pewnością tak długo, to również dobrze się sprawdzają w boksie. Tak więc wybór materiału, z jakiego będą wykonane rękawice bokserskie powinien być przede wszystkim uzależniony od zawartości naszego portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>